Naujienos
2016 m. gruodžio 4 d. Kalėdinėje knygų mugėje PDF Spausdinti El.paštas

Ketvirtą kartą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija (LiMViLA) ir Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė GRUODŽIO 2—4 d. pakvietė vilniečius ir miesto svečius į SOSTINĖS KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ.
Knygos ir labdaros šventė visus tradiciškai subūrė Vilniaus karininkų ramovėje, Pamėnkalnio g. 13, Vilniuje.
2016 m. gruodžio 4 dieną.vyko tautodailininkės Odetos Tumėnaitės- Bražėnienės knygų „POPIERINĖS UŽUOLAIDĖLĖS" ir  „KARPINIAI KALĖDOMS" pristatymas. Menininkė mokė karpyti tradicinę užuolaidėlę ir sukurti popierinę puošmeną Kalėdoms.

 
2016 m. lapkričio 30 d. Knygų pristatymai ir mokymai Ukmergėje PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. lapkričio 30 dieną Ukmergės Kultūros centre vyko Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės knygų „Popierinės užuolaidėlės“ ir „Karpiniai Kalėdoms“ pristatymas. Gausiai susirinkę ukmergiškiai dalyvavo ne tik teoriniame knygų pristatyme, bet ir praktiniuose karpytų užuolaidėlių ir kalėdinių suvenyrų mokymuose.

 
2016 m. lapkričio 12 d. Knygos pristatymas PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. lapkričio 12 d. Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas" vyko O. Tumėnaitės - Bražėnienės naujos knygos „Karpiniai Kalėdoms“ pristatymas kolegoms karpytojams. Dalyvavo didelis būrys karpytojų iš Utenos, Vilniaus, Kupiškio. 

 
Nauja Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės knyga „Karpiniai Kalėdoms“ PDF Spausdinti El.paštas

2016 karpiniai kaledoms2016 m. lapkričio mėnesį dienos šviesą išvydo Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės knyga „Karpiniai Kalėdoms“. Tai puošnus, gausiai iliustruotas leidinys, pristatantis karpinių pritaikymo galimybes Šv. Kalėdų šventėms. Autorė dalinasi savo kūrybinėmis idėjomis, pasiremdama daugiametės kūrybos ir edukacijų patirtimi. Ši knyga - puiki dovana ateinančių švenčių proga.

Leido 3V Studija. Kaunas

 
2016 m. lapkričio 3 d. Mokymai Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas“ PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. lapkričio 3 d. Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas“ vyko karpytų tradicinių užuolaidėlių mokymai vaikams. Iš Švenčionių atvyko dvi grupės įvairaus amžiaus moksleivių, kurie norėjo mokytis tradicinių karpinių. Mokiniai pirmą kartą kirpo užuolaidėles ir liko patenkinti savo rezultatais.

 
2016 m. spalio 28 d. Renginiai Nyderlandų karalystėje PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. spalio 28 d. Lietuvos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje Hagoje vyko O. Tumėnaitės-Bražėnienės knygos „Popierinės užuolaidėlės“ pristatymas ir užuolaidėlių karpymo mokymai. Vėliau uteniškė tautodailininkė skaitė paskaitą „Lietuviškų karpinių istorija ir dabartis“.
Renginių Hagoje svarbiausias akcentas, sulaukęs daug dėmesio, buvo O. Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių miniatiūrų parodos „Lietuva-Nyderlandai: tulpės, klumpės ir malūnai“ pristatymas. Sveikinimo žodį renginyje tarė J. E. Lietuvos Ambasadorius Nyderlandų Karalystėje p. Darius Semaška.

 
Žurnalistės iš Japonijos vizitas PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. spalio 6 d. O. Tumėnaitės-Bražėnienės namuose viešėjo žurnalistė Sanna iš Japonijos, kuri rengia straipsnius apie tautodailininkės kūrybą, daugiausiai apie tradicinius taikomojo pobūdžio karpinius ir namų interjerą, kuriame panaudoti karpiniai. Taip pat žurnalistė nufotografavo popierinės užuolaidėlės kirpimo procesą, kurį pristatys Japonijos skaitytojams.

 
Regioninėje „Aukso vainiko“ parodoje PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. spalio 4 d. Leliūnuose Vytauto Valiušio keramikos muziejuje vyko Regioninės konkursinės „Aukso vainiko“ parodos atidarymas ir laureatų nominavimas. Parodoje dalyvavo tautodailininkai iš 5 savivaldybių: Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos ir Visagino. O. Tumėnaitė-Bražėnienė parodoje pristatė karpinius ir medžio raižinius. Už medžio raižinius O. Bražėnienei skirta antroji vieta vaizduojamojo meno srityje.

 
2016 m. rugsėjo 30 d. Medžio raižinių mokymai tradicinių amatų centre „Svirnas“ PDF Spausdinti El.paštas

2016 09 30 raiziniai mokymai2016 m. rugsėjo 30 dieną Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas“ vyko medžio raižinių mokymai. Mokymuose dalyvavo Utenos „Saulės“ gimnazijos gimnazistės su mokytoja Daiva Jasaitiene. Dviejų valandų trukmės mokymuose gimnazistės ne tik sužinojo apie tradicinius lietuvių medžio raižinius, bet ir pačios suspėjo išraižyti ir atspausti po nedidelį medžio raižinį. Mokymams vadovavo tradicinių amatų meistrė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė. Užsiėmimus filmavo Rytų Aukštaitijos televizija.

Straipsnis apie mokymus „Svirne“: http://udiena.lt/projektai/item/8221-liaudies-amatai-perimti-issaugoti-pratesti

 
2016 m. rugsėjo 26 d. Svečiuose - Ukrainos televizija PDF Spausdinti El.paštas

2016 09 26 Ukrainos2016 m. rugsėjo 26 d. O. Tumėnaitės-Bražėnienės namuose lankėsi Ukrainos televizijos žurnalistai, kurie domėjosi tradiciniais lietuviškais karpiniais: užuolaidėlėmis, lentynėlių papuošimais. Filmavo užuolaidėlės kirpimo procesą ir visus interjere panaudotus karpinius bei kitus O. Bražėnienės kūrinius: karpinius paveikslus, lino ir medžio raižinius.

 
Tarptautinis tautinių kultūrų festivalis Visagine PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. rugsėjo 24 d. Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė dalyvavo Visagine vykusiame VI tarptautiniame tautinių kultūrų festivalyje „Rudeninės“. Kartu su svečiais iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir daugybe skirtingų tautinių Visagino bendrijų demonstravo tradicinius amatus, pristatė savo karpinius, margučius, grafiką ir knygas.

 
2016 m. rugsėjo 5-9 d. Medžio raižinių mokymai „Svirne“ PDF Spausdinti El.paštas

2016 m. rugsėjo 5–9 dienomis Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas“ vyko medžio raižinių mokymai, kuriuos vedė sertifikuota meistrė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė. Mokymų dalyviai sužinojo apie liaudiškus medžio raižinius, patys išbandė visą medžio raižinių kūrybos procesą, sukūrė po originalų raižinį.

 
«PradžiaAnkstesnis123456SekantisPabaiga»

Puslapis 2 iš 6
Joomla free templates, advanced web hosting.