Naujienos
2012 m. spalio 3 - 9 d. Respublikinis seminaras „Tradicinė liaudies grafika: medžio raižiniai" PDF Spausdinti El.paštas

Respublikinis seminaras „Tradicinė liaudies grafika: medžio raižiniai"2012 m. spalio 3 - 9 dienomis Kretingoje vyko respublikinis seminaras „Tradicinė liaudies grafika: medžio raižiniai". Seminarui vadovavo menotyrininkė daktarė Alė Počiulpaitė ir dailininkė grafikė Ina Rūkė. Į seminarą buvo pakviesti Žemaitijos liaudies meistrai medžio drožėjai ir dvi respublikoje žinomos tautodailininkės grafikės - linoraižinių kūrėjos, apdovanotos „Aukso vainikais" Onutė Pusvaškytė iš Kauno ir Odeta Tumėnaitė - Bražėnienė iš Utenos. Be teorinių ir metodinių paskaitų, seminaro dalyviai kūrė medžio raižinius sakraline tematika. Spalio 9 d. vyko seminaro dalyvių medžio raižinių paroda Kretingos krašto muziejuje.

Nuotraukos
 
2012 m. rugsėjo 29 d. Parodos - konkurso „Tu - Jo numylėta Tėvynė" baigiamasis renginys Raseiniuose PDF Spausdinti El.paštas

2012-09-292012 m. rugsėjo 29 dieną Raseinių krašto istorijos muziejuje vyko respublikinės parodos - konkurso „Tu - Jo numylėta Tėvynė", skirtos Maironio Jubiliejui, baigiamasis renginys - parodos autorių pristatymas ir apdovanojimas. Parodoje dalyvavo per 40 tautodailininkų. Gausiame būryje uteniškių tautodailininkų dalyvavo ir O. Tumėnaitė - Bražėnienė su savo karpiniais, skirtais Maironiui.

 
2012 m. rugsėjo 28 d. Konferencija „Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos" Kaune PDF Spausdinti El.paštas

2012 m. rugsėjo 28 dieną keturi sertifikuoti tautinio paveldo meistrai (J. Stankevičienė, O. Bražėnienė, Pr. Kaziūnas ir V. Valiušis) kartu su Utenos rajono Savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialiste Z. Mackevičiene dalyvavo konferencijoje „Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos", kuri vyko Kauno Filharmonijoje. Į šių metų tautinio paveldo produktų ekspoziciją, skirtą šiai konferencijai, buvo įtraukti Odetos Tumėnaitės Bražėnienės tradiciniai karpiniai paveikslai ir karpinių užuolaidos. Konferencijos metu buvo pristatyta nauja knyga, į kurią įtraukta ir uteniškių O. Tumėnaitės-Bražėnienės ir V. Valiušio sertifikuoti kūriniai.

 
2012 m. rugsėjo 27 d. uteniškių tautodailininkių Jolitos Levčenkienės ir Mingailės Šmergelienės tapybos bei Odetos Bražėnienės karpinių ir grafikos parodos pristatymas Lietuvos Respublikos Seime PDF Spausdinti El.paštas

2012 m. rugsėjo 27 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko uteniškių tautodailininkių Jolitos Levčenkienės ir Mingailės Šmergelienės tapybos bei Odetos Bražėnienės karpinių ir grafikos parodos pristatymas. Paroda skirta Utenos miesto gimtadienio progai. Koncertavo Utenos Muzikos mokyklos mokytojų G. Armonaitienės ir R. Saifulinienės mokiniai. Parodos globėjas LR Seimo narys Edmundas Pupinis.

 
2012 m. rugsėjo 7-10 d. Odeta Bražėnienė dalyvavo tarptautiniame karpytojų simpoziume Maskvoje PDF Spausdinti El.paštas

Simpoziumo dalyviai2012 m. rugsėjo 7-10 dienomis Maskvos srities Domodedovo Istorijos ir meno muziejuje vyko Tarptautinis karpytojų simpoziumas. Jame dalyvavo ir delegacija iš Lietuvos: LTS Vilniaus skyriaus pirmininkė Ramutė Kraujalienė ir karpytojai Roma Gudaitienė, Klaidas Navickas bei uteniškė Odeta Bražėnienė.
Muziejuje vyko Tarptautinė karpinių paroda, kurioje dalyvavo visi simpoziumo dalyviai. Dvi dienas buvo skaitomi pranešimai apie pasaulio karpinius.
Rugsėjo 8 d. simpoziumo dalyviai dalyvavo Rusijos dekoratyvinio - taikomojo meno muziejuje Maskvoje. Be paskaitų, čia vyko karpinių proceso mokymai. Odeta Bražėnienė gausiam būriui maskviečių vaikų ir suaugusių demonstravo lietuviškų karpinių ypatybes ir mokė karpinių amato.
Rusijos dekoratyvinio - taikomojo meno muziejus iš simpoziumo dalyvių įsigijo karpinių Gyvybės medžio tema, kurie bus eksponuoti tarptautinėse parodose.
Simpoziumo dalyviai turėjo galimybę ne tik bendrauti su bendraminčiais, keistis darbais ir knygomis, suorganizuoti bendras parodas, bet ir pažinti Rusijos sostinę Maskvą. Odeta Bražėnienė dėkinga Utenos rajono merui Alvydui Katinui už paramą vykstant į Tarptautinį karpytojų plenerą.

Nuotraukos
 
2012 m. birželio 30 d. Molėtų miesto šventės mugėje PDF Spausdinti El.paštas
2012_08_muge_moletuose2012 m.birželio 30 dieną Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė dalyvavo Molėtų miesto šventės mugėje.
 
2012 m. balandžio mėn. Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės darbų paroda Valstybės kontrolėje PDF Spausdinti El.paštas
Valstybės kontrolierės padėka2012 m. balandžio mėn. Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių ir linoraižinių paroda buvo eksponuojama Valstybės kontrolėje (Vilnius).
 
2012 m. balandžio mėn. O.Tumėnaitės-Bražėnienės darbai tradicinėje Utenos rajono tautodailininkų parodoje PDF Spausdinti El.paštas
2012 m. balandžio mėn. O.Tumėnaitė-Bražėnienė dalyvavo tradicinėje Utenos rajono tautodailininkų parodoje, kur kasmet pavasarį eksponuojama Utenos kraštotyros muziejuje. 2012 metų parodoje savo kūrinius eksponavo 135 liaudies menininkai.
 
2012 m.balandžio 5 d. Velykinė Odetos Bražėnienės karpinių paroda PDF Spausdinti El.paštas
2012 m.balandžio 5 dieną „Utenos Indros" galerijoje atidaryta ir visą balandžio mėnesį veiks uteniškės tautodailininkės Odetos Bražėnienės Velykinė karpinių paroda. Parodoje pristatomi karpiniai paveikslai ir autoriniai velykiniai atvirukai, išspausdinti „Utenos Indroje". Parodos iniciatorė ir organizatorė dailininkė Vida Navikienė.
 
2012 m. kovas. Margučių marginimo pamoka Daugailiuose PDF Spausdinti El.paštas
2012 03 Daugailiuose2012 m. kovo pabaigoje Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė margučių marginimo meno mokė Daugailių bendruomenės narius.
 
2012 m. kovo 11-12 d. Lietuvos tautodailės pristatymas mugėje „Tebūnie Kaziukas" Dubline PDF Spausdinti El.paštas

Parodoje Dubline su Žemės ūkio ministru K.Starkevičium2012 m. kovo 9 - 11 dienomis Airijos sostinėje Dubline vyko Airijos lietuvių organizuoti renginiai, kuriuose kartu su būriu sertifikuotų amatininkų dalyvavo ir uteniškė tautodailininkė Odeta Bražėnienė. Buvo suorganizuota karpinių paroda, kurios autorės Odeta Bražėnienė ir Laimutė Fedosejeva. Per dvi renginio dienas tautodailininkai savo amatų mokė dešimtis lietuvių vaikų. L. Fedosejeva mokė popieriaus karpinių meno, O. Bražėnienė mokė marginti margučius. A. Bartašius mokė paprasčiausių liaudies instrumentų gamybos. Mugėje apsilankė Lietuvos Žemės ūkio ministras K. Starkevičius, Tautinio paveldo skyriaus vedėja E. Petrošienė, Lietuvos ambasadorius Airijoje V. Purlys ir kiti garbingi svečiai. Koncertavo Airijos lietuvių folkloro ansamblis „Lietuviškas dobilas" ir svečiai iš Lietuvos - ansamblis „Nalšia". Lietuvių tautodailininkų delegacijos vadovė - Lietuvos tautodailės sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkė Ramutė Kraujalienė. Po renginio tautodailininkai turėjo galimybę susipažinti su Airijos sostine Dublinu.

Nuotraukos
 
2012 m. kovo 1 d. Tautodailininkų paroda Utenos Krašuonos progimnazijoje PDF Spausdinti El.paštas
Tautodailininkai O.Bražėnienė, R.Semėnas ir E.KiškienėTautodailininkė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė kartu su uteniškiais kolegomis tautodailininkais Jonu-Rimantu Semėnu ir Elena Kiškiene savo darbus eksponavo 2012 m. kovo 1 d. Utenos Krašuonos progimnazijos dailės galerijoje (V.Kudirkos g. 5, Utena) atidarytoje parodoje. Atidarant parodą, tautodailininkus sveikino Krašuonos progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas, Utenos kraštotyros muziejaus muziejininkė Rolanda Gudynienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, progimnazijos moksleiviai, parodos kuratorė ir galerijos šeimininkė mokytoja Dalia Puodžiukienė. Renginyje koncertavo Utenos vaikų lopšelio - darželio „Želmenėlis" folkloro kolektyvas „Kupolytė", kuriam vadovauja Elena Kiškienė.
Renginio nuotraukos
 
«PradžiaAnkstesnis123456SekantisPabaiga»

Puslapis 6 iš 6
Joomla free templates, advanced web hosting.