Naujienos
2015 m. sausio 6 d. „Aukso vainiko" parodos pristatyme Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės darbai ir leidinys apie tautodailininkę PDF Spausdinti El.paštas

2015 m. sausio 6 d. Lietuvos Nacionaliniame muziejuje vyko respublikinės „Aukso vainiko" parodos iškilmingas pristatymas. Parodoje dalyvo ne tik šių metų regioninėse parodose išrinkti geriausi meistrai, bet ir visų 10 metų „Aukso vainiko" parodų laureatai. Šioje parodoje eksponuojami Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės, kaip 2007 m. parodos laureatės, lino ir medžio raižiniai.
Renginyje buvo pristatytas Lietuvos Nacionalinio muziejaus naujas leidinys: Liaudies meistrė Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė. Karpiniai. Raižiniai. Margučiai. Tai naujos serijos „Tradicijos ir dabartis" pirmasis leidinys.

 
2014 m. gruodžio 19 d. Odetai Tumėnaitei – Bražėnienei Kultūros ministerijos premija už vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus PDF Spausdinti El.paštas

dsc 01852014 m. gruodžio 19 d. LR Kultūros ministerijos Baltojoje salėje iškilmingai įteiktos Kultūros ministerijos premijos. Premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus įteikta uteniškei tautodailininkei, meno kūrėjai Odetai Tumėnaitei – Bražėnienei.

Renginio nuotraukos
 
2014 m. gruodžio 5 d. Respublikinėje parodoje „Lietuvos karpytojų pasakojimai" PDF Spausdinti El.paštas

2014 m. gruodžio 5 d. Rokiškio krašto muziejuje vyko Respublikinės parodos „Lietuvos karpytojų pasakojimai" uždarymas ir susitikimas su autoriais. Paroda veikė nuo spalio 29 d. Dalyvavo 23 autoriai iš visos Lietuvos. Utenai atstovavo net penkios karpytojos: Miglė Saladžiūtė, Vaida Svigarienė, Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė, Aušra Būgienė ir Milda Andrijauskienė.

 
2014 m. spalio – gruodžio mėn. paroda „Stebinantys raštai. Ažūras mene ir rankdarbiuose" Rygoje PDF Spausdinti El.paštas

2014 m. spalio – gruodžio mėn. Latvijos sostinėje Rygoje vyko tarptautinė Europos paroda „Stebinantys raštai. Ažūras mene ir rankdarbiuose". Parodoje buvo eksponuojamos O. Tumėnaitės – Bražėnienės karpytos užuolaidėlės.

 
2014 m. lapkričio mėn. Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės jubiliejinė karpinių ir grafikos paroda Alytuje PDF Spausdinti El.paštas

Visą 2014 m. lapkričio mėnesį Alytaus tautodailės dirbtuvėse „Dzyvai" buvo eksponuojama uteniškės tautodailininkės Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės jubiliejinė karpinių ir grafikos paroda. Kadangi šiose dirbtuvėse pastoviai vyksta edukacijos, šią parodą turi galimybę pamatyti labai daug žmonių.

 
2014 m. spalio 1–10 d. mokymai Petrozavodske PDF Spausdinti El.paštas

p12201772014 m. spalio 1 – 10 dienomis Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė Karelijojos sostinėje Petrozavodske mokė ten gyvenančius lietuvius ir visus norinčius lietuvių kalbos. Per šį laikotarpį tautodailininkė pravedė edukacinius karpinių užsiėmimus Medvežjegorsko bibliotekoje, moksleiviams ir pedagogams Petrozavodsko Vaikų ir jaunimo kūrybos namuose, vaikams iš paramos fondo „Širdingumas" bei Suomių – ugrų mokyklos moksleiviams Petrozavodske. Suaugusieji ir moksleiviai Karelijoje labai noriai mokėsi tradicinių lietuviškų karpinių, domėjosi lietuviškomis tradicijomis ir papročiais.

Nuotraukos
 
2014 m. rugsėjo 2 d. naujos Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės karpinių knygos „Popierinės užuolaidėlės" pristatymas Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas" PDF Spausdinti El.paštas

dscf27072014 m. rugsėjo 2 d. Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas" vyko naujos Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės karpinių knygos „Popierinės užuolaidėlės" pristatymas. Renginys skirtas Utenos miesto šventei. Jaukiame knygos pristatymo vakare dalyvavo knygos leidėjo UAB „Utenos Indra" kolektyvo nariai, savivaldybės atstovai, autorės kolegos tautodailininkai ir literatai. Iš aplinkinių rajonų buvo atvykę karpytojai, kurių užuolaidėlės išspausdintos naujojoje knygoje.
Visi renginio dalyviai turėjo galimybę pabandyti kirpti užuolaidėlę. Daugeliui tai buvo pirmasis karpinys, suteikęs daug teigiamų emocijų.

Renginio nuotraukos
 
2014 m. rugpjūčio 29 d. Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės jubiliejinės karpinių ir grafikos parodos atidarymas Druskininkuose PDF Spausdinti El.paštas

dscf26022014 m. rugpjūčio 29 d. Druskininkų Mokymo ir informacijos centre „Girios aidas" vyko Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės jubiliejinės karpinių ir grafikos parodos atidarymas. Paroda veiks iki 2014 m. rugsėjo 28 d., vėliau persikels į Alytaus tautodailės dirbtuves „Dzyvai".
Pasveikinti parodos autorės susirinko būrys tautodailininkų ne tik iš Druskininkų, bet ir iš Lazdijų, Alytaus.
Tautodailininkė su šeima turėjo galimybę susipažinti su Druskininkų lankytinomis vietomis, apsilankė tautodailininko A. Česnulio sodyboje – muziejuje.

Nuotraukos
 
2014 m. rugpjūčio 15-17 d. Jogailos mugė Liubline PDF Spausdinti El.paštas

p12105342014 m. rugpjūčio 15 – 17 dienomis viename seniausių Lenkijos miestų Liubline vyko tradicinė Jogailos mugė. Mugėje dalyvauja tik kviestiniai liaudies meistrai iš Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos ir Slovakijos, kuriantys tradicinį savo tautos meną.
Šiemet pirmą kartą mugėje dalyvavo uteniškė tautodailininkė Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė. Ji pristatė savo karpinius, linoraižinius, medžio raižinius, margučius ir išleistas knygas. Tautodailininkė susipažino su kūrėjais iš kitų šalių, apžiūrėjo Liublino lankytinus objektus, papildė savo karpinių ir margučių kolekcijas.
Uteniškė buvo apdovanota Diplomu už savo tradicinius kūrinius ir jų pristatymą mugėje. Šis Diplomas kartu yra ir Kvietimas į kitų metų Jogailos mugę Liubline.

Skaityti daugiau...
 
2014 m. liepos 12–13 d. O. Tumėnaitė-Bražėnienė amatininkų mugėje Rezeknėje PDF Spausdinti El.paštas

p11901392014  m. liepos 12–13 dienomis O. Tumėnaitė–Bražėnienė kartu su būriu uteniškių tautodailininkų dalyvavo Rezeknėje (Latvija) Tarptautinio folkloro festivalio metu vykusioje amatininkų mugėje.

Mugės nuotraukos
 
2014 m. liepos 17 – 20 d. Tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis" Klaipėdoje PDF Spausdinti El.paštas

p11902582014 m. liepos 17 – 20 dienomis Klaipėdoje vyko Tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis". Jo metu vyko mugė, kurioje dalyvavo O. Tumėnaitė – Bražėnienė. Tautodailininkė apdovanota padėka už tradicijų puoselėjimą ir dalyvavimą tarptautinio folkloro festivalio 2014 m. „Parbėg laivelis" jomarke.

Renginio nuotraukos
 
2014 m. liepos 2-5 d. Dainų šventės renginiai PDF Spausdinti El.paštas

1 122014 m. liepos 2 – 5 dienomis Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė dalyvavo Lietuvos dainų šventės „Čia mano namai" mugėje Vilniuje Gedimino kalno papėdėje. Mugėje Apsilankė Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Kultūros ministras Šarūnas Birutis ir daug garbingų svečių iš Lietuvos ir užsienio.
Lietuvos taikomosios dailės muziejuje nuo 2014 m. liepos 3 d. iki rugsėjo 15 d. vyksta Respublikinė liaudies meno paroda „Pasaulis namuose". Parodoje eksponuojami O. Tumėnaitės – Bražėnienės karpiniai, medžio raižiniai ir margučiai. Išleistas parodos katalogas.

Nuotraukos
 
Daugiau įrašų...
«PradžiaAnkstesnis123456SekantisPabaiga»

Puslapis 4 iš 6
Joomla free templates, advanced web hosting.